Loading...

Job

Detalii job

Asistent Manager

Candidatul ideal:

  • Studii superioare in curs sau finalizate;
  • Cunostinte de limba engleza;
  • Cunostinte foarte bune de Microsoft Office;
  • Persoana dinamica, responsabila, comunicativa;
  • Aspect fizic placut & tinuta office;
  • Abilitati de prioritizare a activitatilor si de gestionare a timpului;
  • Capacitate de a lua decizii corecte si rapide;
  • Atentie la detalii;
  • Atitudine pozitiva, constructiva, orientata spre rezultate;
  • Spirit de lucru in echipa dezvoltat.

Descrierea jobului:

  • Tehnoredactare, printare, scanare, arhivare;
  • Prelucrarea si mentenanta bazelor de date specifice activitatii companiei;
  • Sorteaza si inregistreaza corespondenta primita in registrul de intrari-iesiri (numar, data, denumirea firmei, telefon, continutul mesajului, alte informatii considerate necesare) ;
  • Preia si directioneaza apelurile telefonice, iar daca persoana solicitata este ocupata/lipseste, preia eventualele mesaje si le transmite ulterior sau directioneaza apelul catre persoanele care ar putea sa cunoasca problema;
  • Mentine evidenta primirii faxurilor, se ocupa de copierea si inregistrarea lor (continutul mesajului, numar, data), indosarierea lor in bibliorafturi;
  • Intocmirea documentelor de secretariat, legatura cu institutiile statului, relatii cu publicul;
  • Raspunde de promovarea imaginii firmei prin comportamentul adoptat fata de persoanele cu care vine in contact in cadrul firmei si din afara ei si prin activitatea desfasurata.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Formare si dezvoltare profesionala;
  • Team-building-uri frecvente;
  • Posibilitatea de a avansa in cariera.